Festival 2014
Festival 2014
3Ο ΔΙΕΘΝΕΣ Φεστιβάλ Τσίρκο και Εναλλακτικών Μορφών Έκφρασης στην «Τεχνόπολις» του Δήμου Αθηναίων.

Η «Τεχνόπολις» του Δήμου Αθηναίων σε συνεργασία με τη CIRCUS DAYZ, διοργανώνουν το 3Ο ΔΙΕΘΝΕΣ Φεστιβάλ Τσίρκο και Εναλλακτικών Μορφών Έκφρασης, στο χώρο της Τεχνοπόλης, στις  6,7 και 8 Ιουνίου, από τις 11 πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ.

 Ακροβάτες, ζογκλέρ, μουσικοί, χορευτές και καλλιτέχνες όλου του φάσματος των Εναλλακτικών Παραστατικών Τεχνών, παίρνουν μέρος σε μια 2ήμερη γιορτή με επιδείξεις, σεμινάρια τεχνικών τσίρκο, θέατρο δρόμου, juggling meeting, παιδότοπο και παιδικό Τσίρκο, θεάματα με φωτιές, performers’ market και open stage για νέους καλλιτέχνες.

Από τις 11 το πρωί έως τις 7 το απόγευμα, καλλιτέχνες από την Ελλάδα και το εξωτερικό θα παραδίδουν σεμινάρια τεχνικών τσίρκο και από τις 19:00 και μετά, θα λαμβάνουν χώρα επιδείξεις από τους μαθητές της σχολής και τις ομάδες τις πόλης καθώς και παραστάσεις από επαγγελματίες του χώρου. Παράλληλα στο Κτίριο «Νέοι Φούρνοι» θα υπάρχει stand με ενημερωτικό υλικό σχετικά με τις ομάδες της πόλης και τις δράσεις τους. Παράλληλα θα λειτουργήσει έκθεση φωτογραφίας  στους φούρνους.

Το Φεστιβάλ θα λάβει χώρα στο Κτίριο «Νέοι Φούρνοι» και στην Κεντρική Αυλή. Είσοδος ελεύθερη.
CIRCUS DAYZ                                                                                                                                Μυκηνών 11 & Μ. Αλεξάνδρου-Κεραμεικός                                                                        2103410709                                                                                                                www.circusdayz.gr                                                                                                                                                                                                    
«Τεχνόπολις» Δήμου Αθηναίων: Πειραιώς 100, Γκάζι, 210 3475518, 210 3453548
press@athens-technopolis.gr

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΩΝ!!!!!

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΩΡΑ

ΤΙΤΛΟΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ

ΑΙΘΟΥΣΑ

ΟΜΑΔΕΣ

19:00

ΑΡΙΑΔΝΗ ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΗ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

ΑΡΙΑΔΝΗ

20:30

OLYMPIANS

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

OLYMPIANS

21:00

FoliniDon 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

EMMA YA

21:30

acro5s graVity

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

ACRODANCE

22:00

DJ SET

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

 

22:30

BUSKING PERFORMANCES

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

ΩΡΑ

ΤΙΤΛΟΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ

ΑΙΘΟΥΣΑ

ΟΜΑΔΕΣ

18:00

ΤΣΙΡΚΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

CIRCUS DAYZ

19:00

CAPOEIRA

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

CIRCUS DAYZ

19:40

HULA HOOP

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

CIRCUS DAYZ

20:00

ΑLEX DE PARIS

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

ALEX

20:30

PLAN B

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

POMET

20:50

OLYMPIANS

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

OLYMPIANS

21:00

 BAHAMUT AND TORTUGA

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

CIRCUS DAYZ

21:30

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΑΣ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ

Δ7

CIRCUS DAYZ

22:00

POLE BATTLES

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

POLEJAM

22:30

HOOP -TRAPEZESOLO-DUET

Δ7

1 CIRCUS DAYZ

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΩΡΑ

ΤΙΤΛΟΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ

ΑΙΘΟΥΣΑ

ΟΜΑΔΕΣ

19:00

Αeralia

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

 

19:10

Οnce Upon A Dream

Δ7

ETHERIKA

19:30

Desires

Δ7

LIZ NOBRE

20:00

ΑΝΗΣΥΧΕΣ ΜΕΡΕΣ

Δ7

CIRCUS DAYZ

20:30

PLAN B

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΣΚΗΝΗ

POMET

21:00

Ε.Α.Ε

Δ7

CIRCUS DAYZ

22:15

TRAPEZE BATTLE 

Δ7

CIRCUS DAYZ

22:30

I BELIEVE I CAN FLY

Δ7

CIRCUS DAYZ

23:10

SLEEP WITH ME

Δ7

ALTIUS

23:20

A DREAM WITHIN A DREAM

Δ7

CIRCUS DAYZ






 
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΩΝ (ΑΙΘΟΥΣΑ Δ7)
ΩΡΕΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
   ΣΑΒΒΑΤΟ
   ΚΥΡΙΑΚΗ
 ΕΙΣΗΓΗΤΕΣ
11-1
ΕΝΑΕΡΙΑ ΑΚΡ.ΠΑΝΙΑ
 ΕΝΑΕΡΙΑ ΑΚΡ.ΠΑΝΙΑ  ΕΝΑΕΡΙΑ ΑΚΡ.ΠΑΝΙΑ  ΕΥΓΕΝΙΑ ΓΑΛΕΡΑΚΗ
1-3

ΤΣΙΡΚΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
ΤΣΙΡΚΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ
 ΕΙΡΗΝΗ GUROVA
3-5 ΕΝΑΕΡΙΟ ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΟ ΣΤΕΦΑΝΙ ΑΦΡΙΚΑΝΙΚΟΣ
ΧΟΡΟΣ/ΚΡΟΥΣΤΑ
ΑΝΑSA

ΕΝΑΕΡΙΟ ΑΚΡΟΒΑΤΙΚΟ ΣΤΕΦΑΝΙ
   ΜΥΡΤΩ ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ
5-7
 ΕΝΑΕΡΙΑ ΑΚΡ.ΠΑΝΙΑ
ΕΝΑΕΡΙΑ ΑΚΡ.ΠΑΝΙΑ
ΕΝΑΕΡΙΑ ΑΚΡ.ΠΑΝΙΑ
 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΜΕΡΟΣ
5-6.30
 HULA HOOP
 HULA HOOP KAΤΕΡΙΝΑ ΓΕΩΡΓΑΝΤΙΔΟΥ

- Ανακοινώσεις -

καλό καλοκαίρι απο ολους τους εισηγητές και τα μέλη της circus dayz.το παιδικό τμήμα και τα ακροβατικά εδάφους ήδη βρίσκονται σε διακοπές ενώ τα τμήματα εναέριας κούνιας και εναεριων πανιων θα συνεχίσουν έως τις 10/07....καλές δροσιές..may all days be circus dayz